Strandžas un Trāķijas reģions.

Strandžas un Trāķijas reģiona tērpos ir daudz līdzību. Trāķijas sieviešu kostīms sastāv no sarkana sarafāna, svārkiem ar izšūtām malām, izšūta, balta kokvilnas krekla, melna vilnas mēteļa ar izšūtām, baltām mežģīnēm. Augu rotājumi parasti tiek izšūti sarkanā, zilā, zaļā, oranžā un baltā krāsā.

Vīriešu kostīms ir melns, un tas sastāv no melnām biksēm, sarkanas vilnas vestes (tā var būt arī zaļa) ar melniem ornamentiem, balta kokvilnas krekla ar sarkaniem rotājumiem, sarkanas jostas un melnas cepures.

Kasache, kasak vai arī kase ir galvenais atšķirīgais apģērba gabals sieviešu kostīmā no Karnobata apgabala. Tas tika nēsāts brīvdienās vai kad ir auksts, un to nēsāja gan meitenes, gan līgavas. Tas ir izgatavots no biezas, melnas drānas, bet tas ir iespaidīgs un skaists apģērbs. Kasache  ir bez piedurknēm. Priekšpuse ir atvērta, ar nelielu apkakli (2-3 cm). Labajā pusē ir ārējā kabata. Apdare ir ļoti bagāta, padarot apģērbu unikālu un pamanāmu. Ārējās malas ir dekorētas ar trim, melnām, šaurām rindām. Priekšpusē ir izšūti spirāles formas ornamenti no sarkaniem, ziliem un dzelteniem pavedieniem, kurus sauc par  small kriulci. Aizmugures apdare ir visinteresantākā un spilgtākā. Aizmugurē ir ar krāsainu zīdu un vilnu izšūtas trīskāršas spirāles. Tās tiek sauktas par big kriulci. Ar zīdu tika izšūti arī ziedu motīvi.

Aukstajās ziemas dienās  virs  kase tika vilkta saltamarka. Saltamarka ir izgatavota no tumši zila vai melna rupja vilnas auduma. Tā ir garumā līdz viduklim un garām piedurknēm. Agrāk bagātās sievietes atšķīrās, jo tās nēsāja saltamarka , kas izgatavota no auduma ar jērādas oderi.