Pirinu kalnu apgabals. Pirinu kalnu reģionā sieviešu tautastērpu veido krekls (koshulya), sarkana vai svītraina josta, šaurs un gars priekšauts ar ziedu motīviem, juvelierizstrādājumi, lakats, biezas zeķes un tsarvuli.

Vīriešu tautastērps ir balts, viegls un ciešs. Tas sastāv no balta krekla, ciešām, baltām vilnas biksēm, jamadan (īsas vilnas vestes), sarkanas vilnas jostas, zeķēm, tzarvuli un melnas cepures.

Koshulya ir galvenā sieviešu tērpa daļa. Zem tā apakšā neko citu nevelk. Tiek uzskatīts, ka krekls simbolizē līgavu, tādēļ tas var viņu aizstāt konkrētos rituālos. Pastāv uzskats, ka kreklam piemīt dziedinošas īpašības, tādēļ ar to var ārstēt slimus bērnus. Līgavai un līgavainim tiek izgatavots īpašs krekls kāzu ceremonijai, un pēc nāves viņus šajos kreklos arī apglabā. Kāzu vakarā šis krekls tiek novilkts un līgava ietērpjas citā krekla. Pēc laulības konsumācijas kreklu ieliek grozā ar ziediem un āboliem, un viesi tajā liek ziedojumus.

Krekls ir galvenā un dārgākā dāvana, ko sniedz kāzu viesi  – vedējtēvs un vīramāte. Līgava sagatavo vairākus baltus kreklus ar nepabeigtiem izšuvumiem.

Ir pieņemts ticēt, ka kreklam un tā valkātājam ir kopīga identitāte, tādēļ to nedrīkst valkāt citi cilvēki. Izšuvumi ir pēdējais solis kāzu apģērba sagatavošanā. Kad meitene ir to pabeigusi, viņa ir gatava laulībām.

Izšūtie ornamenti dažādos ciematos atšķiras. Visbiežāk izšūtas tiek visredzamākās daļas – piedurkņu gali, krūšu daļa un apkaklīte.  Tiek uzskatīts, ka apšūtas apģērba maliņas nodala cilvēku no pārējas pasaules.