Rodopu kalni

Sieviešu tērps Rodopu kalnu reģionā sastāv no krekla, sarafāna, jostas un priekšauta. Krekls ir garš, ar garām piedurknēm, kas ir plaši atvērtas apakšējā daļā un izšūtas ar krāsainiem rotājumiem. To rotā arī ir oranžas un dzeltenas svītras. Sarafāns ir izgatavots no vilnas. Josta arī ir no vilnas un var būt dzeltenā līdz violeti sarkanā krāsā. Priekšautā apvienota dzeltenā, sarkanā un zaļā krāsa, kas veido kvadrātus. Zeķes ir baltas, ar ziedu rotājumiem apakšējā daļā.

Vīriešu apģērbu veido balts vilnas krekls ar platām piedurknēm. Bikses ir platas augšpusē, pakāpeniski sašaurinoties uz leju. Svārki ir līdz viduklim, ar garām piedurknēm un priekšpusē tie ir atvērti. Tika valkāta arī veste. Apģērba gabali tika izšūti ar augu rotājumiem, spirālēm un apļiem. Tāpat kā sieviešu josta, arī vīriešu josta ir dzeltenā līdz sarkanā krāsā.

Sieviešu tērps sastāv no krekla, sarafāna (vilnas apģērba gabals, kas līdzīgs tunikai), priekšējā priekšauta un vilnas jostas sarkanā, oranžā vai tumšā krāsā. Apdari veido daudzkrāsaini pavedieni vai mežģīnes. Priekšauts parasti ir košs, atšķirībā no melnā sarafāna. Tas apvieno tādas krāsas kā, piemēram, sarkanu, zaļu, dzeltenu, baltu. Var būt arī izšuvumi.

Vīriešu tērps ir melns. To veido krekls, mētelis, bikses, sarkana josta un melna cepure. Abat ir vilnas apģērba gabals, garumā līdz viduklim, bez vai ar zemu, pieguļošu apkakli. Piedurknes ir garas un šauras. Bikses ir platas un bagātīgi dekorētas.